Auktion 53 bei Karel de Geus am 23., 25. und 26. April 2022

Die Auktion 53 von Karel de Geus Muntveilingen B.V. findet am 23., 25. und 26. April 2022 in Veldhoven (NL) statt.

Unter den Hammer kommen niederländische Münzen, ausländische Münzen und Medaillen aller Welt, auch aus Deutschland. Desweiteren finden Sie in der Auktion römische antike Münzen und Banknoten aus aller Welt.

Natürlich können Sie im Laufe unserer Auktion auch von überall auf der Welt aus live online bieten.

Für weitere Informationen oder Fragen nehmen Sie Kontakt mit dem Auktionshaus auf.

www.kareldegeus.nl, E-Mail: info@kareldegeus.nl, Tel. 0031-40-2123455.

Nachfolgend finden Sie eine exklusive Vorschau auf einige der zu versteigernden Lose:

MÜNZEN

Niederlande

Nr. 10: Herman Diederik van Bronkhorst 1573-1602

10 Daalder 1577. Delm. ―; CNM 2.05.65. Uitermate zeldzaam.

Licht aangetast voorzijde, anders zeer fraai / Prachtig.

Taxe: 1.250 Euro

Nr. 71: Philips van Montmorency 1540-1568 St. Martinusdaalder z.j. Omschrift kz. eindigt op: WIERTEN. Delm. 749; CNM 2.29.2. Zeer fraai / Prachtig.

Taxe: 600 Euro

Holländisch-Ostindien

Nr. 129: Utrecht. Duit 1770, kabelrand. Afslag in zilver van 3,47 gram. Scholten 337.

Licht opgewreven. RRR. Zeer fraai.

Taxe: 200 Euro

Nr. 141: Java Ropij 1767 met muntmeesterteken 8. Vgl. Scholten 460a. Bijna prachtig.

Taxe: 200 Euro

Nr. 146: Java Ropij 1788 met klop Soumanep. Scholten 467 (RRR). Ruim zeer fraai.

Taxe: 200 Euro

Nr. 167: 1 Stuiverbonk 1799. Scholten 481 (RRR). Bijna zeer fraai.

Taxe: 250 Euro

Nr. 187: Java Ropij 1803. Scholten 530. Zeer ongebruikelijke kwaliteit! Bijna FDC.

Taxe: 400 Euro

Nr. 226: 1 Stuiverbonk 1808. Scholten 571 (RRRR). Zeer fraai.

Taxe: 200 Euro

Nr. 371: Ceylon. 43⁄4 Stuiver (1785) Colombo.Scholten 1295b. (lengte 70,5 mm., gewicht 72,4 gram). Bijna zeer fraai.

Taxe: 400 Euro

Deutschland

Nr. 1019: AACHEN

Reichstaler 1568. Dav. 8902; Men. 132b. Sehr schön.

Taxe: 200 Euro

Nr. 1024: HANAU-MÜNZENBERG

Catharina Belgica 1612-1626 (Regent Philipp Moritz)

Taler 1623. Dav. 6686. Sehr schön.

Taxe: 250 Euro

Nr. 1028: WESTFALEN

1 Billion Mark 1923. Jaeger N 28. VF.

Taxe: 300 Euro

Deutsch-Ost-Afrika

Nr. 1030: 15 Rupien 1916 Tabora. J. 728a; Fr. 1. Opgewreven, toetsspoor. Prachtig.

Taxe: 750 Euro

Antike/Römische Münzen

Nr. 2000: Anonymous. 225-212 BC. AR Quadrigatus (6.68 gm,19mm). Rome mint. Laureate janiform head of the Dioscuri / ROMA in relief in linear frame, Jupiter in quadriga right. Crawford 28/3; RSC 24; BMC 101. gVF.

Taxe: 200 Euro

Nr. 2173: Julius Caesar. 47-46 BC. AR Denarius (3.71 gm, 18.6mm). African mint. Diademed head of Venus to right / Aeneas advancing to left, carrying palladium in right hand and Anchises on left shoulder; CAESAR downwards to right. Crawford 458/1; Sydenham 1013; RSC 12. Two obverse banker’s marks, nice VF.

Taxe: 250 Euro

Nr. 2196: Julia Augusta (Livia). Augusta, 14-29 AD. Æ Sestertius (26.97 gm, 33.8mm). Rome mint. Struck under Tiberius, 22-23 AD. Ornamented carpentum drawn right by two mules / Legend around large S • C. RIC 50 (Tiberius). Rare. VF.

Taxe: 300 Euro

Nr. 2264: Theodosius II. 402-450 AD. AV Solidus (4.33 gm, 20.0mm). Constantinople mint. Struck 441-450 AD. D N THEODO-SIVS P F AVG, helmeted, diademed and cuirassed facing bust, head turned slightly right, holding spear over right shoulder and shield on left arm / VOT XXX MVLT XXXX Ɵ, Constantinopolis seated left, holding cross on globe in right hand and scepter in left, star in right field, CONOB in exergue. RIC 257; Depeyrot 81/1. Obverse graffiti in field, gVF.

Taxe: 500 Euro

MEDAILLEN

Niederlande

Nr. 2300: Z.j. (1549), Karel V van Spanje overwint protestantse vorsten op het Schmalkaldisch Verbond in de slag bij Mühlberg in 1547. Borstbeeld Karel V getooid met lauwerkrans en een rijk versierd harnas dragend.

De keizer draagt de versierselen van het Gulden Vlies. / Allegorische verbeelding van de strijd: Jupiter, gedragen door een adelaar, in strijd tegen de Titanen die de berg Olympus tevergeefs willen veroveren. Op de voorgrond gesneuvelde Titanen.

Van Mieris III 182.2; Armand I pag. 162.1; Loebbecke 122; Lanna 626. Leone Leoní. Ex. collectie Vogel no. 81 (Veiling Schulman 19 december 1938, kavel 37, ƒ150 + opgeld). Met originele enveloppe.

AR 72,65 [59 gram]. Velden gebruneerd zoals gebruikelijk bij gegoten medailles.

Het enige originele exemplaar op de vrije markt. Overige exemplaren bevinden zich in musea in o.a. Oostenrijk, Spanje (later werk Prado Æ verzilverd) en Nederland.

Taxe: 25.000 Euro

Nr. 2301: z.j. (± 1596) Ter ere van Philips Willem, prins van Oranje. Borstbeeld met Spaanse kraag naar rechts. / Schip met volle zeilen. Æ gegoten 37. Later werk. De Vries & de Jonge plaat II-7; DPR II-792.

Rand iets uitgebroken. Zeer fraai.

Taxe: 100 Euro

Österreich

Nr. 2766: 1745 Coronation Franz I to Roman Emperor. Coronation scene. / Imperial eagle. Æ 42,2. DPR III-860. VF.

Taxe: 25 Euro

Deutschland

Nr. 2874: 1710 Blühende amerikanische Aloe im Gothaer Schlossgarten.

Die blühende Aloe zwischen Ananaspflanzen. / 27 Zeilen Schrift. AR 43,8. Chr. Wermuth.

Randfehler und beschädigte Rückseite. Sehr schön.

Taxe: 80 Euro

Nr. 2875: 1750 Death Mauritz von Sachsen-Weimar, Maréchal de Louis XI. Bust left. / Cenotaph. White metal 56. XF.

Taxe: 70 Euro

Nr. 2884: 1887 Preußen. Staatspreis für Geflügelzucht.

Hahn, Huhn, Gans, Ente, Tauben. / Drei Zeilen Text in Lorbeerkranz.

AR 51 [60,48 gr.]. M. Landsberg & F. Weigand. Im Originaletui. Vz.

Taxe: 150 Euro

Großbritannien

Nr. 2900: 1689 Coronation of William and Mary in England. Heads of William and Mary right. / Coronation ceremony. AR 53. vL. III-379; Eimer 310a; OP 392. G. Bower. VF.

Taxe: 100 Euro

NR. 2903: 1741 Navir in numis. Admiral with Carthagena in background. / Ships. Zinc (?) 37. Forrer IV-547; Eimer 558. Edward Pinchbeck. EF / VF.

Taxe: 150 Euro

BANKNOTEN

Holländisch-Ostindien

Nr. 1325: 25 Gulden 1815 creatie. Zonder handtekening en stempel. P. 4b; Mev. 69a; H. 55a; PL NI-19.4u. Lichte vouw overdwars. Ruim prachtig.

Taxe: 400 Euro

Nr. 1326: 100 Gulden 1815 creatie. Zonder handtekening en stempel. P. 6b; Mev. 71a; H. 57a; PL NI-9.6u. Ruim prachtig

Taxe: 500 Euro

Nr. 1327: 1 Gulden 1846 recepis. Zonder handtekening en nummer. P. 49b; Mev. 96a; H. 82a; PL NI-15.1u. Ruim prachtig.

Taxe: 400 Euro

Nr. 1416: 500 Gulden 1943 Wilhelmina, groen. P. 118a; Mev. 175; H. 174; PL NI-28.9a [# JF0280]. Op kz. 2 x rood Japans stempel. Zeer fraai.

Taxe: 1.000 Euro